Izlet članic in članov na Krnsko jezero

Na sončno soboto, dne 20.7.2019, smo se člani društva odpravili na Krnsko jezero, ki leži na 1394 nadmorske višine in je naše največje visokogorsko jezero. Pot do izhodišča nas je peljala čez Vršič in dolino Trenta, do doline Lepena, kjer smo pričeli pot do Krnskega jezera. Po približno dveh urah hoje čez gozd, smo prišli do Koče pri Krnskih jezerih. Še 15 min hoje in čudovito jezero med vrhovi je pred nami! Pogled se razteza proti Krnu in okoliškim vrhovom, ob jezeru pa se pasejo kravice. Ustavimo se na Planini Duplje, kjer kupimo domači sir ter se podamo nazaj proti koči, čas je za malico! Štruklji in žganci so bili zelo okusni. Malo poležimo na soncu ter se odpravimo nazaj v dolino. Ogledamo si še velika korita smaragdne reke Soče. Izlet zaključimo s postankom pri jezeru Jasna v Kranjski Gori, se pomastimo z burgerji ter se polni lepih vtisov odpravimo proti domu.