Spretnostna vožnja na Rocnu

V soboto, 13.7.2019 je društvo na policijskem poligonu Policijske akademije v Tacnu, organiziralo spretnostno vožnjo, za voznike intervencijskih vozil našega društva. Namen je bil poskrbeti za še bolšjo usposobljenost in spretnost upravljanja z vozili, za katero že čez leto skrbimo z rednimi vajami vožnje vozil po prometnih poteh. Poligon je bil označen z gumijastimi stožci, od slalomske vožnje naprej, ozkih ovinkov, šikan, slalomske vzvratne vožnje, parkiranje v ozek prostor, ipd. Prikazan je bil primer obvoza ovire na cesti in preizkusa zavor na za to namenjeni cestni podlagi. Udeleženci so bili primorani pokazati vse svoje znanje in občutek za vožnjo, še posebej pri vzvratni vožnji prikolice, kar jim je kar dobro uspelo. Na koncu lahko rečemo, da je bil trening vožnje pozitivna in dobra izkušnja za vse nas. Na koncu naj se še zahvalimo Generalni policijski upravi in Policijski akademiji, za odobritev uporabe poligona.