Tekmovanje Gasilski avtorally

V soboto, 20.10.2018 je potekalo tekmovanje v okviru gasilske zveze Ljubljana. Tekmovanje je poimenivano Gasilski avtorally. Naše društvo se ga je udeležilo z dvema ekipama, v dveh kategorijah. V kategoriji GVC (Gasilsko vozilo s cisterno), so ekipo sestavljale tri članice in v kategoriji GV (gasilsko vozilo), GVM (gasilsko vozilo za prevoz moštva), GVV (gasilsko vozilo z vodo), je ekipo GVM sestavljalo 7 članov in članic.  Gasilski avtorally pa ne pomeni dirkanje z gasilskimi vozili, teveč tekmovanje predstavlja 5 različnih nalog, ki jih morajo skupine uspešno opraviti. Naloge pa so:

• Navezava vozlov in psihofizično preverjanje voznika ter ali je vozilo registrirano in tehnično brezhibno
  • Izvedba napada po lestvi
  • Spretnostna vožnja po poligonu
  • Hitra mokra vaja
  • Štafeta - polaganje cevovoda

Obe ekipi sta tekmovanje zaključili v zlati sredini. Utrinki v spodnji galeriji.