Večji obseg neurje september 2021

29. septembra 2021 ob 20.36 je neurje z močnim deževjem zajelo občino Ljubljana. Gasilci poklicne enote GB Ljubljana in gasilci prostovoljnih enot Mestne občine Ljubljana so posredovali na več kot 330 lokacijah, kjer je meteorna voda zalila kletne in pritlične prostore stanovanjskih in drugih objektov. Na nekaj objektih je meteorna voda vdirala skozi streho. Prav tako je nekaj vozil obtičalo v poplavljenih podvozih.

Naše društvo je delovalo s tremi ekipami. Ekipa 1 z GVC 16/25 in 4 gasilci, ekipa 2 s TRV-2D in tremi gasilci ter ekipa 3 z GVM + LP ter 3 gasilci. Ekipi 1 in 3 sta posredovali pretežno na domačem terioriju, ekipa 2 pa tudi širše po Ljubljani. Posredovali smo na skupno več kot 11 lokacijah, med drugim reševali ujeti vozili v podvozu, črpali vodo iz stanovanjskih hiš (kleti) ter drugih objektov, črpali vodo iz Telovadnice pri OŠ Vižmarje - Brod. Posredovanje za naše društvo se je zaključilo po 8 urah posredovanja, ob 5. uri zjutraj.